Users currently browsing this topic:

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Autor Tema: Malfunctions, errors, bugs ... greške, erori ...  (Posjeta: 137 vremena)

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Datum registracije: 25.03.2019.
  • Aktivnost:
    26.2%
  • Bodovi: 3
    • Forum zatvorenog tipa i ne prima nove članove
Pitajte, pišite, možda se može pomoći  :zelen1:, za sve postoji rješenje. Pa čak i dobar čekić je ponekad dobro rješenje  :srecko:

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    26.2%
Malfunctions, errors, bugs ... greške, erori ...
« Odgovori #1 u: 29.05.2019. - 13:45 »
OBB nabavio novu verziju DDm vagona, konkretno lebdeću inačicu  :zelen1:

H-hhh ... u neke stvari je jednostavno nepotrebno dirati jer neće delat. Zašto je tome tako nemam pojma! Konkretno, promjenio sam texturu na postoljima ovog vagona i otada se ta 'nova' postolja više ne pokazuju u Trainzu. ali kad sam ih zamjenio sa originalnima sve je OK. Zašto, sam dragi Bog zna ali na koncu konca me to ni ne zanima. Glavno da vozi  :zelen1:

Još jedna stvar koja se tiče ovih vagona, u Configu je zapisano da more nosit produkte (aute) no od toga nema niš. Znam pouzdano da je greška u Configu negde u zapisu samo treba otkriti grešku (čak i pretpostavljam što nije napisano al o tome kasnije ako sve bude OK)

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    26.2%
« Odgovori #2 u: 29.05.2019. - 19:02 »
... u Configu je zapisano da more nosit produkte (aute) no od toga nema niš. Znam pouzdano da je greška u Configu negde u zapisu ...
Sređeno je ...

Kako sam i napisao stvar je bila u Configu (falio je jedan 'container') i čim je dopisan dio koji nedostaje sve je tamo kamo treba bit. Ali sad ima drugi, uvjetno rečeno, problem. Kako je vagon dugačak može primat 10 vozila no međutim ...

... ovdje je očito da vagon nemože primiti baš sve duljine automobila (vidljivo je kako su Octavije sabijene jedna u drugu). Golfovi su isto blizu jedan drugog ali ni približno nabijeni jedni u druge ...

Offline Laurus97

• Administrator
  • Veteran foruma
  • Datum registracije: 09.11.2018.
  • Aktivnost:
    16%
  • Bodovi: 1
  • Spol: Muški
« Odgovori #3 u: 30.05.2019. - 10:21 »
Jel se može sklepat raznovrsne aute kao produkt, a ne da su svi iste marke?

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    26.2%
« Odgovori #4 u: 30.05.2019. - 11:57 »
Jel se može sklepat raznovrsne aute kao produkt, a ne da su svi iste marke?
Može. Npr. imaš ovo:

- BMW
- Golf
- Octavia
- Zastava
- ...

Otvoriš folder i imenuješ ga npr. Mix cars product, i unutar tog folder napraviš za svaki mesh zaseban folder i imenuješ ga (BMW, Golf, ...) i tu staviš sve osim configa, znači sve texture i mesh. U glavni folder staviš ikonu sa opisom u notpadu i config. Pojednostavljeno, u configu u mesh-table-u napišeš za svaki mesh zaseban 'container', odrediš brojeve kuida i sa time u Trainz. Pojednostavljeno!!!, jer ima tu još par stvari u igri na koje treba jako paziti.

Za detaljniji opis možda bi bilo dobro otvorit zaseban podforum i maknuti ga od očiju javnosti. Ili čak napraviti povlašteni podforum (tako ja imam napravljeo na ŽFH, ja sam mukotrpno došao do svog znanja o Trainzu da bi ga sad samo tako prosipao, ne želim na tome zarađivati ali ne želim niti samo tako to prosipati) gdje se o ovakvim stvarima može pisat samo za određenu grupu bez da to svi vide.

Npr, bi li volio vidjeti detaljan vodič sa svim opisima kroz Surveyor? Ja ga imam na ŽFH postanog ali dobro skrivenog jer na nešto tome slično nisam nigdje naišao i neznam je to negdje na netu tako opisao i prezentirao.

Offline Laurus97

• Administrator
  • Veteran foruma
  • Aktivnost:
    16%
« Odgovori #5 u: 30.05.2019. - 14:50 »
...
Otvoriš folder i imenuješ ga npr. Mix cars product, i unutar tog folder napraviš za svaki mesh zaseban folder i imenuješ ga (BMW, Golf, ...) i tu staviš sve osim configa, znači sve texture i mesh. U glavni folder staviš ikonu sa opisom u notpadu i config. Pojednostavljeno, u configu u mesh-table-u napišeš za svaki mesh zaseban 'container', odrediš brojeve kuida i sa time u Trainz. Pojednostavljeno!!!, jer ima tu još par stvari u igri na koje treba jako paziti.

Za detaljniji opis možda bi bilo dobro otvorit zaseban podforum i maknuti ga od očiju javnosti. Ili čak napraviti povlašteni podforum (tako ja imam napravljeo na ŽFH, ja sam mukotrpno došao do svog znanja o Trainzu da bi ga sad samo tako prosipao, ne želim na tome zarađivati ali ne želim niti samo tako to prosipati) gdje se o ovakvim stvarima može pisat samo za određenu grupu bez da to svi vide.

Ufff, to mi je malo veći zalogaj ovako, dok ne vidim pokazni config.  :zvjezdice:

Budem pogledao može li se ovdje staviti podforum i da za pregled treba upisati lozinku (kao na Željeznicama), ako ne, onda ću napraviti zasebnu grupu i samo budu određeni članovi mogli pregledavati.

Npr, bi li volio vidjeti detaljan vodič sa svim opisima kroz Surveyor? Ja ga imam na ŽFH postanog ali dobro skrivenog jer na nešto tome slično nisam nigdje naišao i neznam je to negdje na netu tako opisao i prezentirao.

Zanima me.

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    26.2%
« Odgovori #6 u: 30.05.2019. - 19:47 »
Zanima me.
:miga2: ...  :zelen1:

To ti je vezano sa onim gornjim djelom tvojeg posta, može ali ne za svačije oči ...

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    26.2%
« Odgovori #7 u: 31.05.2019. - 14:05 »
Ispričat ću vam jednu priču, nazvat ćemo ju ...  :HMmm:

Muke po Trainzu

Kompjutorski programi imaju svrhu, neki su tu da nas nauče nečemu, neki nam služe za zabavu a ima i ona druga, loša, strana koja je često sa druge strane zakona, malweri, trojani i ostale žiže. Pričat ću vam o ovima drugim i trećim programima. Neće biti dugo jer se tu zbilja nema što mudro reći. Dakle ... još jutros prije nego sam prošal do ložione sve je bilo OK sa Trainzom i sve je, relativno, normalno delalo i nije bilo nikakve naznake da je nešto krivo. Malo iza 12 došao sam doma, upalio računalo, htio pokrenut Trainz jer sam dobio jedan dodatak i htio sam ga vidjeti (btw, jako je dobro napravljen jer sam ga pogledao u devetki) ... neće niš da se otvori. Neće da se otvori Content manager, neće da se pokrene Trainz šestica ... a u šta je sad  :HMmm: !? Vidim Kaspersky miga, što sad pak ti oćeš? Vidim crveni se ko mlada prije bračne noći, šta je sad? Ovorim obavijest i tamo piše da je  nešto uletilo i da bi moglo napraviti džumbus po računalu i jasno pokrenem eliminaciju beštije. Jbg, Trainz i dalje neće da se pokrene! Kvragu, šta sad!? 'Nutra je čuda toga i kako to spasiti. Je*at ga ... šta god da mi je palo na pamet svelo se na instalaciju. Pa jebenti srp i čekić pa nutar je hrpa dodataka, riječka mapa, ova zadnja poljska mapa ... pa zar će sve to otići u vjetar  :HMmm:? Ha ... je*at ga, šta se mora mora se, šta sad. da sam sreta i pun veselja zbog toga nisam. Al ako je to jedini put ... I tako, disejblat kasperskog i DVD u pogon i nanovo pokrenut instalaciju svjestan da će sve nestat.

I ... jel' nestalo  :zelen1:? Pa kakvo je to pitanje ... naravno da je sve nestalo, sad su u Trainzu samo defaultni dodaci  :yes:

Ali ova šokantna i uznemirujuća priča ima i sretan svršetak. Ustvari nema još al' će imati. Sve to što je bilo u velikom računalo postoji i u laptopu i sad samo to treba s vremenom skopirati na USB i dodati opet u Trainz u velikom računalu.

Zašto sam vam ja sad sve ovo napisao? Deca, nedajte da internecka gamad bude ispred vas, budite vi ispred njih! Delajte backup-ove, kopirajte stvari, sejvajte sve što vam je vrijedno i u što se utrošili puno vremnena i truda. Nikad neznate iza kog linka ili grma se krije kakva grda beštija uvijek spremna na ackiju i da vam pokvari veselje i zabavu. Svi mi učimo od tuđih grešaka i dobro je ako netko to želi podjeliti da drugi znaju što im je činiti. Ja sam srećom, imao mogućnost da dobar dio mapa stavim u laptop pa povratak neće bit tako nešto strašan, neće se puno zgubiti. Lokomotive, vagone i druge objekte imam uglavno sačuvane na externom hardu i to najmanje problem za vratiti.

Eto, to je današnja priča  :beljo:

Offline Laurus97

• Administrator
  • Veteran foruma
  • Aktivnost:
    16%
« Odgovori #8 u: 31.05.2019. - 19:04 »
Ovo mi se još nikad nije desilo....  :oci: :zelen1:

Gdje je problem? Zašto se vrti u prazno?

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    26.2%
« Odgovori #9 u: 31.05.2019. - 20:40 »
Iskreno, i ja to prvi put vidim. Napravi kopiju konfiga i probaj maknut samo jedno slovo iz fajla anim (ima ekstenziju KIN al to nemoj dirat!). Time ćeš onemogućit animaciju. Ako će ti taj vagon samo negde stajat onda ti ta animacija i nije bitna. Ako imaš taj bogey na više vagona, napravi kopiju i promjeni joj broj pa tom kopiranom promjeni animacu. S time da promjeni i broj kuida i u konfigu bogeya i u konfigu vagona.

Offline Laurus97

• Administrator
  • Veteran foruma
  • Aktivnost:
    16%
« Odgovori #10 u: 31.05.2019. - 21:35 »
Iskreno, i ja to prvi put vidim. Napravi kopiju konfiga i probaj maknut samo jedno slovo iz fajla anim (ima ekstenziju KIN al to nemoj dirat!). Time ćeš onemogućit animaciju.

To se radi o onom postolju sa TrainzHU i na kraju sam uzeo izvorni config i .anim datoteku, sad nakon toga radi normalno.  :hm:  :HMmm:

Ako će ti taj vagon samo negde stajat onda ti ta animacija i nije bitna. Ako imaš taj bogey na više vagona, napravi kopiju i promjeni joj broj pa tom kopiranom promjeni animacu. S time da promjeni i broj kuida i u konfigu bogeya i u konfigu vagona.

Hoće, negdje u nekom šturcu, nadam se da ću uskoro to realizirati.  :tipka:

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    26.2%
« Odgovori #11 u: 31.05.2019. - 22:16 »
To se radi o onom postolju sa TrainzHU ...
Verovatno nekvi bug koji je riješen ubacivanjem originala. Meni se svako malo desi da naletim na kakav bug, pokušam to rješiti al ako neide obrišem i idemo dalje. Ne uzbuđujem se ja previše oko takvih trivijalnih stvari.

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    26.2%
« Odgovori #12 u: 03.06.2019. - 16:52 »
Ispričat ću vam jednu priču, nazvat ćemo ju ...  :HMmm:

Muke po Trainzu

...
I ... jel' nestalo  :zelen1:? Pa kakvo je to pitanje ... naravno da je sve nestalo, sad su u Trainzu samo defaultni dodaci  :yes:

...
... polako izlazi na vidjelo kolika je 'šteta', lako za lokomotive i vagone (to se lako doda nanovo), šteta je u mapama!!! Ne u svima ali ... u svima! I 'riječka pruga' i 'rail poligon' i 'zagreb tramvaj' i još par mapa koje su bile u stolnom računalu postoje u laptopu ali ni približno na njima nije rađeno kao što je to bilo u stolnom računalu.

Nakon svega, nije svako zlo za zlo, izvukao sam ja neke pouke iz ove situacije. Odsad sve šta budem radio u stolnom računalu to ću prenijeti i u laptop, čisto da se za ubuduće osiguram od havarija.