Users currently browsing this topic:

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Autor Tema: ORTS - Moji modeli  (Posjeta: 832 vremena)

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
  • Datum registracije: 11.11.2018.
  • Aktivnost:
    0.6%
  • Bodovi: 5
  • Spol: Muški
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #40 u: 15.07.2019. - 12:51 »
Evo i modela koji nisu još viđeni ovdje:

HŽ 2062 026

HŽ 2062 036

HŽ 2062 038

HŽ 2063 011 (ima i 008)

HŽ 1061 007

HŽ 1061 102

HŽ 1061 015

HŽ 2062 102 Turner

SŽ 362 021

SŽ 362 040

INA ĐĐ DHL 200 Etelka (nisam siguran da li sam već stavio slike od nje)

još planiram napraviti kojeg Đurana (2041, 2042), možda i koju manevarku (2131, 2132), HŽ 2043, zatim ĐĐ DHL 200 u normalnom bojanju kao ova na primjer:

i na kraju vrlo vjerojatno će i Plava Ptica (HŽ 2141 001 - JŽ 743 001), a, možda i JŽ 662 Nada. Vidjet ćemo kako će se sve odvijati, za sada da najprije završim 2044 020 pa ćemo vidjeti što je dalje na redu.

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
  • Aktivnost:
    0.6%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #41 u: 28.07.2019. - 11:55 »
2044 020 je prošla prvu test vožnju relativno dobro :) :

Još moram srediti zvukove, napraviti originalnu kabinu (ako nađem adekvatne dobre fotke od njene kabine) pa na drugu test vožnju i nakon toga još završiti 007, 017 i 028 pa sve 4 na finalnu test vožnju i ako sve bude u redu uploadati ih. :) Za ovu test vožnju sam koristio kabinu od 2062 i zvukove od GP 40 (turbo motor 645E3 ali na žalost sa 16 cilindara, jer onaj zvuk sa 12 cilindara 645E3 mi je malo zapinjao).

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Datum registracije: 25.03.2019.
  • Aktivnost:
    11.4%
    • Forum zatvorenog tipa i ne prima nove članove
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #42 u: 29.07.2019. - 10:33 »
https://i.ibb.co/1Z0sd5W/Open-Rails-2019-07-27-11-12-07.png

... brutalno ...

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
  • Aktivnost:
    0.6%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #43 u: 30.07.2019. - 01:46 »
https://i.ibb.co/1Z0sd5W/Open-Rails-2019-07-27-11-12-07.png

... brutalno ...

Kaj hoćeš reći da je dobra ili.......? Iako imam neki osječaj da ću joj dodati još po koji detalj prije finala. :D

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    11.4%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #44 u: 30.07.2019. - 10:52 »
Kaj hoćeš reći da je dobra ...
...

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
  • Aktivnost:
    0.6%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #45 u: 08.08.2019. - 13:06 »
Evo napokon je 2044 dobila i vlastitu kabinu :) :

Pogled prema naprijed

I pogled u drugom smjeru na duži kraj:

Malo sam se namučio ali vrijedilo je. Još napravim noćnu kabinu i testiram je sa vagonima pa mogu završiti i 2044 007 i prebaciti se na 017 i 028
i kada budu sve 4 gotove uploadati ih za download sve 4 u jednom paketu.  :D

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
  • Aktivnost:
    0.6%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #46 u: 09.08.2019. - 09:13 »
I 007 je išla na test vožnju koju je položila :)

Eto, dvije su skoro spremne još dvije i da sve 4 rade kako treba pa mogu ići u download.

Offline Laurus97

• Administrator
  • Veteran foruma
  • Datum registracije: 09.11.2018.
  • Aktivnost:
    11.6%
  • Bodovi: 2
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #47 u: 09.08.2019. - 10:38 »
Odlično!  :palac:

007 nije nikada imala natpis HŽPP, nakon izlaska iz Gredelja imala je natpis HŽ VV, nakon raspada Vuče je natpis ubrzo skinut i imala je onda samo logo bez natpisa. Isto tako i 017 i 028, a @Traktor bi mogao znati detaljnije o tome, pa neka on kaže detaljnije jer ih je često i fotkao.

Offline Ježko

• Administrator
  • Aktivan član foruma
  • Aktivnost:
    3.2%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #48 u: 09.08.2019. - 16:47 »
Odlično, prekrasno za vidjeti da je i 2044 007 dočekala svoju prvu vožnju. Pogled iz kabine također izgleda predobro, gotovo da i nema razlike u odnosu na original. :palac:

Tako je, 2044 020 je u ovom bojanju otpočetka imala natpis HŽ Putnički prijevoz i novu (92 78) numeraciju, dok su 007, 017 i 028 u izvornom izdanju sve imale natpis HŽ Vuča vlakova i staru (98 78) numeraciju.

Ista stvar je i sa plugom, 020 ima žuto-crni, dok ostale tri lokse sve imaju crno-bijeli.

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
  • Aktivnost:
    0.6%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #49 u: 09.08.2019. - 18:52 »
Odlično, prekrasno za vidjeti da je i 2044 007 dočekala svoju prvu vožnju. Pogled iz kabine također izgleda predobro, gotovo da i nema razlike u odnosu na original. :palac:

Tako je, 2044 020 je u ovom bojanju otpočetka imala natpis HŽ Putnički prijevoz i novu (92 78) numeraciju, dok su 007, 017 i 028 u izvornom izdanju sve imale natpis HŽ Vuča vlakova i staru (98 78) numeraciju.

Ista stvar je i sa plugom, 020 ima žuto-crni, dok ostale tri lokse sve imaju crno-bijeli.

Znam za te natpise na logotipu jer si mi to već prije i rekao pa ću onda ostaviti natpise na loksama kako su i imale, jer mi nekako ljepše izgleda nego čisti logo bez natpisa. Što se tiče cabview-a, e tu sam se malo namučio jer mi se u početku ručica gasa malo čudno ponašala. Naime nikako mi nije ORTS htio pravilno očitavati frameove od ručice gasa nego je nasumično pokazivao tako da se znalo desiti da se vidi samo pola ručice ili ništa. Međutim to se poslije samo riješilo i sada pokazuje kako treba (nakon 4 sata muke i izmjene podataka za ručicu gasa i iskušavanja 4 različite teksture za Throttle. Valjda zbog toga jer sam cabview radio sa MSTS Cab Editorom pa dok ORTS nije shvatio kako treba čitati frameove. Važno je da sada sve radi kako treba, a, i poziciju sam morao nekoliko puta podešavati dok nisam našao pravi položaj da mi ne pokazuje dijelove lokse koje ne treba. E, sada mi još samo treba slika sa numeracijom na kabini od 017 i 028, numberboardi  i revizije. Ostale teksture ostaju iste (čak sam pronašao način da neke zajedničke teksture iskoristim za sve 4 lokse kao i bazu tako da će biti samo 4 FreightAnimation-a i 4 različite teksture (bokovi kabine, numberboardi, revizija i plugovi) dok će ostale teksture biti zajedničke, jer ne mijenjaju ništa u izgledu pojedine lokse. Jedino će bočne stranice biti samo dvije (sa natpisom HŽPP i HŽVV na logu) tako da će samo 020 imati svoje vlastite bočne stranice dok će ostale 3 lokse koristiti jednu zajedničku teksturu bokova. Zato sam i odlučio staviti ih sve 4 u jedan folder pod nazivom: HZ 2044 set, a, i kabina i zvukovi su tako zajednički u istom folderu. Inače bih morao kopirati sve zajedničke testure u svaki zaseban folder što bi podiglo zauzeće harda (sama 2044 020 ima oko 50Mb pa sada to pomnoži sa 4). Odlučio sam svim 4 loksama ostaviti originalnu Leslie sirenu jer mi nekako ljepše zvuči nego ono što imaju sada ali svatko tko ih skine može promijeniti zvuk sirene ako ubaci zvuk koji imaju sada i promijeni u sms fajlovima ime sirene. Meni ipak ljepše zvuči Leslie. :) A, kabinu sam morao raditi od nekoliko drugih kabina (od GP i SD loksi), jer nemam niti jednu upotrebljivu fotku od kabine 2044 tako da sam malo preuredio pult od GP/SD loksi, a, pozadinu sa prozorima sam imao blank od prijašnjih kabina za 2062/2063 samo sam malo uredio pozadinu za pogled na duži nos.

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
  • Aktivnost:
    0.6%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #50 u: 15.08.2019. - 17:45 »
I sve 4 lokse strojno na test vožnji :) :

017 sa 3 Bt-jca kojima se otvaraju vrata

I ispravljen pogled za naprijed u kabini

Prije je bila namještena visina pogleda previsoko pa se nisu vidjeli rukohvati iz kabine, sada je i to sređeno. U međuvremenu sam uspio srediti i brojeve gasa da se napokon vide, a, ne da su skriveni. Što je bilo ne znam ali nije niti važno, glavno da se sada vide kako se mijenja gas i dok je u leru. Ova slika kabine je slikana prije toga pa se na njoj to još ne vidi. Eto, još da dodam neke sitne detalje i napravim noćnu kabinu i lokse su spremne za upload. :)

Offline Ježko

• Administrator
  • Aktivan član foruma
  • Aktivnost:
    3.2%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #51 u: 15.08.2019. - 23:45 »
Odlično! Prekrasno ih je vidjeti sve zajedno na pruzi, isto tako i Sedamnaesticu na čelu dobrog starog zagorskog cuga.  :naklon: :palac_gore:

Zanima me, koje si vagone iskoristio za repaint u Betejce, jesu li možda u pitanju DB Bn (Silberling) ili je ipak neka druga serija vagona?

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
  • Aktivnost:
    0.6%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #52 u: 16.08.2019. - 09:56 »
Zanima me, koje si vagone iskoristio za repaint u Betejce, jesu li možda u pitanju DB Bn (Silberling) ili je ipak neka druga serija vagona?

Je, pogodio si, iskoristio sam DB Bn vagone. Na The Train.de sam bio našao neki paket sa ABn/Bn vagonima kojima se otvaraju vrata pa sam samo preuredio teksture i morao napraviti FreightAnimation da dobijem ovaj izgled. Naime Bn vagoni imaju valovite rolete umjesto vrata na krajevima između vagona pa sam ih morao obrisati na teksturama da postanu nevidljive i napraviti vrata, logo HŽ i oznake vagona kao i oznake klase bočno da budu kao FA, a, isto tako i novi coupling, jer njegov nisam mogao koristiti s obzirom da mogu staviti samo jedan FA na vagon. U stvari u ORTS-u izgleda da se može staviti i više od jednog FA na jedan vagon samo to još nisam probao pa sam se odlučio napraviti ovako kako sam napravio. I nije više vagona u tom setu nego samo jedan stavljen 3 puta, jer sam samo jedan i napravio. :)

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    11.4%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #53 u: 16.08.2019. - 10:10 »
... nije više vagona u tom setu nego samo jedan stavljen 3 puta, jer sam samo jedan i napravio. :)
Jedno mudro pitanje: koji bi bio optimalan broj reskinanih vagona različitih textura za sastav jedne 'normalne putničke kompozicije' (znači nekih 5-6 vagona)? Recimo za ovakav 'zagorski cugek', koliko bi bilo optimalno reskinanih vagona?

Pitam ovo zato jer i ja za Trainz u pravilu radim jedan putnički vagon (kod hažeovih je to dobro jer vlada šarenilo pa se more skombinirat kompozicija od tri različite texture u solidnu kompoziciju) ali za teretne delam cijele pakove (čak i mega pakove) jer tu zaista ima svačega i što je šarenije to je ljepše i bolje (bar po meni  :zelen1:)

Da još malo pojačam pitanje, koliko bi bilo optimalno reskinanih lokomotiva iste serije ali različite textura?

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
  • Aktivnost:
    0.6%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #54 u: 06.09.2019. - 14:41 »
... nije više vagona u tom setu nego samo jedan stavljen 3 puta, jer sam samo jedan i napravio. :)
Jedno mudro pitanje: koji bi bio optimalan broj reskinanih vagona različitih textura za sastav jedne 'normalne putničke kompozicije' (znači nekih 5-6 vagona)? Recimo za ovakav 'zagorski cugek', koliko bi bilo optimalno reskinanih vagona?

Pitam ovo zato jer i ja za Trainz u pravilu radim jedan putnički vagon (kod hažeovih je to dobro jer vlada šarenilo pa se more skombinirat kompozicija od tri različite texture u solidnu kompoziciju) ali za teretne delam cijele pakove (čak i mega pakove) jer tu zaista ima svačega i što je šarenije to je ljepše i bolje (bar po meni  :zelen1:)

Da još malo pojačam pitanje, koliko bi bilo optimalno reskinanih lokomotiva iste serije ali različite textura?

Ne znam za taj optimalan broj ali ja sam stavio sve 4 lokse u spregu zbog testiranja (iako su pri kraju još nisu gotove za upload, treba popraviti još neke sitnice i napraviti neke sitne detalje), a, niti taj vagon još nije završen do kraja (još mu moram promijeniti teksture sjedala i popraviti neke sitne greškice) pa je i on poslužio samo za testiranje sa vagonima. Iako koliko sam vidio kod nekih američkih vagona da autor zna napraviti samo jedan body i onda oznake i brojeve kao FA pa sa više wag fajlova izvesti čitavu kompoziciju, a, da ne koristi više od jednog body-ja ako su u pitanju isti tip vagona. Na primjer za 5 coach vagona jedan body i 5 FA shape-ova različitih brojčanih oznaka i sa 5 wag fajlova dobiješ istu stvar kao da si radio 5 body-ja samo sa 4 body-ja manje i samim time i manje zauzeća na hardu, a, sve radi normalno.

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    11.4%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #55 u: 06.09.2019. - 16:13 »
... koliko sam vidio kod nekih američkih vagona da autor zna napraviti samo jedan body i onda oznake i brojeve ...
... to isto more u Trainzu od samih početaka (od verzije 1.1). Ali ja sam ustvari mislio na drugo, za jednu kompoziciju od 5-6 vagona, jeli dovoljno samo jedan reskinani vagona (pa čak i sa tom opcijom promjene samo registracijskog broja) ili raditi 5-6 različitih vagona (ova druga opcija je daleko teža jer praktički svaki vagon moraš nanovo delat a samo zbog izmjene dva broja /zadnjeg registracijskog i kontrolnog/)?

Ustvari nakon sveg napisanog mislim da sam si sam odgovorio na moje nedoumice  :zelen1:

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
  • Aktivnost:
    0.6%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #56 u: 07.09.2019. - 11:06 »
... koliko sam vidio kod nekih američkih vagona da autor zna napraviti samo jedan body i onda oznake i brojeve ...
... to isto more u Trainzu od samih početaka (od verzije 1.1). Ali ja sam ustvari mislio na drugo, za jednu kompoziciju od 5-6 vagona, jeli dovoljno samo jedan reskinani vagona (pa čak i sa tom opcijom promjene samo registracijskog broja) ili raditi 5-6 različitih vagona (ova druga opcija je daleko teža jer praktički svaki vagon moraš nanovo delat a samo zbog izmjene dva broja /zadnjeg registracijskog i kontrolnog/)?

Ustvari nakon sveg napisanog mislim da sam si sam odgovorio na moje nedoumice  :zelen1:

Sve ovisi o tome da li je kompozicija sastavljena od vagona istog tipa ili od različitih tipova vagona. Ako u kompoziciju stavljaš npr. vagone 1 kl., restoran ili bar vagon, spavaća kola, vagon 2 kl. i slično sigurno ćeš morati raditi svaki tip vagona posebno, ali ako stavljaš jedan tip vagona (kao u ovom mom slučaju gdje sam stavio isti tip vagona 3 puta onda je dovoljan jedan body za sve vagone).

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    11.4%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #57 u: 07.09.2019. - 11:12 »
Ma da, upravo to, ako imaš vagone različitih namjena i klasa onda će, jasno, trebat i različiti vagoni ali ako je iste klase onda je dovoljan i jedan za cijelu kompoziciju (sem mene nitko ni neće vidjet da brojevi nisu različiti)

Offline Navcom

• Član foruma
  • **
  • Aktivnost:
    0.6%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #58 u: 19.11.2019. - 23:35 »
Evo 2044 (cijeli set od 4 lokomotive) je uploadan i možete ih u jednom paketu skinuti ovdje: https://www.trainsim.com/vbts/tslib.php?searchid=14644126. S obzirom da su rađene za ORTS (Open Rails) u MSTS-u najvjerojatnije neće raditi.

Offline Ježko

• Administrator
  • Aktivan član foruma
  • Aktivnost:
    3.2%
ORTS - Moji modeli
« Odgovori #59 u: 20.11.2019. - 11:43 »
Svaka čast na uloženom vremenu i trudu koji je rezultirao ovim prekrasnim modelom 2044!  :naklon: :naklon: :naklon:

Hvala ti što si podijelio svoj rad s nama, lokomotive su upravo preuzete te ih jedva čekam isprobati u ORTS-u.  :hrana: