Users currently browsing this topic:

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Autor Tema: Uskotračne mape  (Posjeta: 59 vremena)

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Datum registracije: 25.03.2019.
  • Aktivnost:
    11.4%
  • Bodovi: 5
    • Forum zatvorenog tipa i ne prima nove članove
Uskotračne mape
« u: 11.09.2019. - 23:40 »
Kopajući po ext hardu u jednom folderu naletim na hrpu dodataka za uskotračnu prugu. Svjedobno sam to skinuo sa starog trainzdepota i ima dosta zanimljivih stvari. U prvi tren sam pomislil da  su dodaci za decauville-sku prugu ali nisu jer su rađeni za kolosjek od 600mmm (a dekoviljska je oko 400mm). Slijedom tog 'pronađenog' materijala sinulo mi je da bi se mogla napraviti mapa 'Ribnjak Crna Mlaka' jer tu nema puno mudrijanja, treba povuć oko 10km pruge koja većim djelom ide kroz šumu s time da je na jednome kraju ribnjak a na drugom kolodvor Zvečaj. Na djelu gdje pruga skreće u šumu bila je vojska gdje su imali ergelu konja i kasnije do ribnjaka više nema objekata. I to je to. Na kolodvoru Zdenčina bilo je par kolosjeka (ustvari to je izgledalo ko omanji uskotračni kolodvor) za razmještaj i manevriranje sa vagonima sa ribom a u ribnjaku je bilo nešto kolosjeka koji su išli, točnije još uvijek idu, uz ribnjake i gdje su parkirani vagoni i lokomotiva(e).

Ovi skrinovi su tek privremeni, samo da pokažem dio voznog parka ...

Ovo nije sav vozni park, ima toga još ali kako su rađeni za TS2009  trebat još malo podešavanja da se i pojave.

E da, još jedna stvar, na zadnja dva skrina vidi se ono nešto što ima crveno-bijelu krpu po krovu ... mislim da to more samostalno vozit  :zelen1:

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    11.4%
Uskotračne mape
« Odgovori #1 u: 12.09.2019. - 00:52 »
O ribnjaku Crna Mlaka ima na ženetu jak dobar putopis -> http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/5418-zdenina-crna-mlaka/ (čak ni nema preveć stranica a ima i vrlo korisnih podataka o toj pruzi)

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    11.4%
Uskotračne mape
« Odgovori #2 u: 12.09.2019. - 07:47 »
Mali ispravak ...
... a na drugom kolodvor Zvečaj.

.... Na kolodvoru Zdenčina bilo je ... (bold by thomcro)
... da nebi bilo zbrke, radi se o kolodvoru Zdenčina (bilo je dosta kasno kad sam pisao i pobrkao sam toponime)!

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    11.4%
Uskotračne mape
« Odgovori #3 u: 12.09.2019. - 09:16 »
Evo i konačno gotovo sav 'vozni park' (fale još dva vagona ali oni nisu toliko bitni za ovu priču) ...

u prvom redu su lokomotive

u drugom redu su vagoni koji ne mogu primat produkte

u trećem redu su vagoni koji mogu primat i produkte

na koncu, dva skrina sa zanimljivim lokomotivama, ove su pogonjene strujom (kako, gdje, šta ... tek moram istražiti jer mislim da sam videl i nekvu žnoru za te lokomotive)

i za kraj ovog izvješća, akumulatorska zglobnjača (bi reć uskotračna žutka  :zelen1:)

Sad treba krenut mjerit po GE i to prenašati u mapu. Vjerujem da bi ta mapa trebala biti relativno brzo gotova (mada je meni relativno vrlo rastegljiv pojam  :haha:)

P.S.

Niti jednu lokomotivu nisam probal vozat tako da nemam pomja nit kako zvrče nit kako zveče  :hm:

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    11.4%
Uskotračne mape
« Odgovori #4 u: 12.09.2019. - 09:50 »
Trasa oko kolodvora Zdenčina more se vidjeti na filmu ...

... od 13.38 pa do 14.37 (treba pažljivo gledat desnu stranu kamo ide makadamski put). To je otprilike kilometar i pol trase prije nego skrene ulijevo u šumetinu (pa onda malo lijevo malo desno do ribnjaka). Na ulazu kolodvoru Zdenčina sa desne strane su stajali vagoni za ribu a prije same stanične zgrade vidi se utovarna rampa gdje je dolazio vlak sa ribnjaka i gdje se riba prekrcavala u velike vagone.

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    11.4%
Uskotračne mape
« Odgovori #5 u: 12.09.2019. - 12:05 »
Pomaklo se s mjesta ...

krenuo sam delat od kolodvora Zdenčina i ovo su prvi skrinovi ...

Ove lokomotive su prava koma, prava suprotnost lokomotivama normalnog kolosjeka, onima koje doslovno jure 140+ km/h, ove uskotračne 'jure' cijelih 12km/h na full gasu  :zelen1: .

Ovo sad izgleda jako pusto ali kad se doda travuljina, ograde, zgrade, ... šumet'na, sa druge strane grmlje i kontaktna mreža na normalnom kolosjeku ... bit će to OK.

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    11.4%
Uskotračne mape
« Odgovori #6 u: 12.09.2019. - 13:23 »
... kreće se, kreće se ... sad već polako naliči na nešto mada ima tu još posla i posla ...

prema Zagrebu

prema Jastrebarskom

pogled z visine na taj šumoviti del

Za sad to je sve ...

Offline thomcro

• Veteran foruma
  • Aktivnost:
    11.4%
Uskotračne mape
« Odgovori #7 u: 12.09.2019. - 15:36 »
... zov prirode je jači i jednostavno ne mogu odoljeti, počel sam stavljat 3kV mrežu po Zdenčini i stavil sam 'ribnjačarske' vagone